Traficul în Capitală va fi restricționat în noaptea de miercuri spre joi pe Bulevardul Regele Mihai I. Compania Municipală Iluminat Public București face lucrări de modernizare a rețelei electrice.
În noaptea de miercuri spre joi, între orele 23.00 – 04.00, Compania Municipală Iluminat Public București va face lucrări de modernizare la rețeaua existentă pe Bd.Regele Mihai I (centrală), între Piața Arcului de Triumf și Piața Presei. Astfel, se va restricționa traficul vehiculelor pe acest segment de drum. Brigada Rutieră le cere șoferilor să circule cu prudenţă, să păstreze o distanță suficientă pentru a putea frâna în condiții de siguranță, să nu oprească ori să staţioneze decât în locurile special amenajate, să respecte semnificaţia semnalizării rutiere temporare, precum şi semnalele și indicațiile poliţiştilor rutieri.