Tomac, mesaj după depunerea mandatului: „Am fi format o echipă excepțională. Vă îmbrățișez”

Declarația lui Eugen Tomac după depunerea mandatului

Eugen Tomac, recent desemnat premier, a anunțat că și-a depus mandatul în cadrul unui mesaj plin de emoție postat pe rețelele sociale. În acest mesaj, el a subliniat că a depus toate eforturile pentru a crea o formulă de guvern care să aducă beneficii României și s-a declarat împăcat cu deciziile luate, afirmând că a „jucat cinstit, democratic, fără a încălca nicio regulă”.

Recunoștința lui Tomac

Tomac le-a mulțumit atât președintelui Nicușor Dan pentru încrederea acordată, cât și tuturor celor care l-au susținut în această perioadă tumultoasă. A menționat că și-a asumat această responsabilitate într-un context dificil pentru țară, crezând cu tărie că ar fi putut aduce schimbări în bine.

Plecare împăcată și privirea spre viitor

În concluzia mesajului său, Tomac a transmis un mesaj emoționant de adio, exprimându-și dorința de a se întoarce la familia sa, în lipsa căreia a resimțit o mare tristețe. El a dorit să îmbrățișeze pe cei care l-au susținut, reafirmându-și angajamentul de a continua să lupte pentru binele României, chiar și din afara funcției de premier.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *