Deținutul evadat din Penitenciarul Arad este periculos.

Un deținut extrem de periculos este în liberate din cauza unei erori incredibile ale autorităților române

Alin Pintea Rezmiveș este unul din zecile de infractori pe care România nu a reușit încă să-i captureze. Bărbatul este dat în urmările internațională de mai bine de 20 de ani. A fost acuzat de viol și evadare, primind 7 ani de închisoare și fiind încarcerat în penitenciarul din Arad.

În octombrie 2003, a reușit să evadeze și, la scurt timp, a obligat o fată de numai 13 ani să întrețină raporturi sexuale cu el, reușind apoi să-și piardă urma. În martie 2005, Curtea de Apel Timișoara l-a condamnat definitiv la 10 ani și 8 luni de închisoare pentru viol și evadare. În februarie 2011, bărbatul a fost arestat în Italia. Cu toate acestea, din cauza trimiterii întârziate a documentelor pentru extrădare de către autoritățile române, Curtea de Apel din Bari l-a eliberat în mai 2011. De atunci, acesta este de negăsit.

Sursa: Antena 3

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *