Rezidenţii din regiunile vestice ale ţării sunt mai încrezători în victoria Ucrainei
În jur de 90% cred că rușii vor fi învinși. În regiunile estice, unde au loc și mai multe atacuri, doar 78% cred că Ucraina va învinge. Sondajul scoate la iveală și că data obținerii victoriei de către Kiev este mai distantă acum decât în sondajele anterioare, în percepția ucrainenilor. În acest sondaj, 20% cred că victoria va fi obținută anul acesta, 40% dintre respondenți au spus că Ucraina va câștiga războiul într-un an sau doi, iar 14% în trei-cinci ani. 1% dintre respondenți consideră că victoria va veni cu „greu în timpul vieții mele”. Întrebați ce ar însemna „victoria” pentru ei, 38% au răspuns că ar fi scoaterea tuturor forțelor armate rusești din teritoriul ucrainean și restaurarea granițelor Ucrainei, așa cum au fost stabilite în 1991. Alți 27% dintre respondenți au răspuns că victoria ar fi distrugerea armatei rusești și promovarea unei insurgențe/a colapsului Rusiei. Doar 13% consideră „victorie” revenirea la status quo-ul de pe 23 februarie 2022, adică înaintea invaziei totale. De asemenea, 7% vor scoaterea trupelor rusești din tot teritoriul ucrainean, exceptând Crimeea, iar 4% cred că victoria înseamnă încetarea războiului cu deținerea de către ruși a teritoriilor ocupate în prezent. În ultimele zile, au apărut tot mai multe declarații ale unor oficiali occidentali potrivit cărora Rusia are o poziție avantajoasă în război, în contextul întârzierii echipamentelor militare occidentale pentru Ucraina. Cu toate acestea, președintele Zelenski a transmis, vineri, că războiul nu este într-un impas de partea ucraineană și că forțele armate pregătesc o nouă contraofensivă, deși nu a oferit prea multe detalii despre aceasta.
Trebuie să ne punem și să le punem și oamenilor politici întrebări de bun simț
Este o noutate de ultimă oră faptul că, în acest an, urma să avem patru runde electorale și probabil cinci alegeri cu un al doilea tur de scrutin la prezidențiale? Nu era cunoscută această situație cu mult timp înainte, așa cum s-a întâmplat și în alte state? De ce în alte state UE – și nu numai UE – au fost luate măsuri privind comasările cu mult timp înainte, încă din prima parte a anului precedent? Noi de ce am întârziat? Care e șpilul? Este cu desăvârșire exclus ca oamenii politici din PSD și PNL, cele două partide care intenționează să se topească în unul singur și care și-au manifestat interesul pentru una sau mai multe comasări, să fi ignorat această problemă și în urmă cu doi ani, și pe parcursul anului trecut când s-au aflat într-o alianță politică devenită coaliție și motorizată cu o „rotativă”. Ei nu puteau ignora faptul că orice schimbare a calendarului electoral, a modalităților practice în care urmează să decurgă acest proces, trebuie făcută din timp, astfel încât toți competitorii, toate forțele politice care urmează să intre în joc și nu mai puțin electorii să se poată pregăti pentru cel mai importat și cel mai complicat exercițiu electoral din istorie. În final, ce vrem? Ce așteptăm la capătul procesului electoral? Să dispunem de o clasă politică mai bine pregătită. Capabilă într-o măsură mai mare decât în trecut să facă față unor provocări care și ele sunt din ce în ce mai mari. Încălcarea regulilor democratice va da un rezultat nefast. Vom avea un proces electoral desfășurat haotic, în stil heirupist, care se va transforma, dacă nu într-o loterie, în cel mai bun caz într-o jonglerie. O prestidigitație la capătul căreia nu vor fi aleși cei mai buni, ci cei preluați în ultimul moment din motive conjuncturale de către partide și introduși într-un mod nenatural pe țeava alegerilor.
Există soluții pentru românii din diaspora
”Orice român care pleacă temporar din țară rămâne tot cetățean român, iar obligațiile constituționale ale statului român de a-și proteja toți cetățenii sunt aceleași! În condițiile în care avem peste 5 milioane de români stabiliți temporar în străinătate, se impune să avem o structură guvernamentală solidă, eficientă, dedicată exclusiv soluționării problemelor cu care se confruntă cetățenii români în afara granițelor. Nu este doar o obligație morală pentru că trimit anual în țară miliarde de euro către familii, că sunt cel mai mare investitor în economie, ci este și o obligație legală. Departamentul pentru românii de pretutindeni care funcționează în prezent în cadrul Guvernului este foarte departe de misiunea pe care ar trebui să o aibă o asemenea instituție. Un minister care să preia toate aceste probleme, să le identifice cauzele și să le soluționeze ar fi un semnal puternic din partea statului român că România este un stat puternic, care are grijă de fiecare cetățean român, oriunde s-ar afla acesta. Îmi exprim speranța că, în structura guvernului, care se va forma după alegerile din iarna acestui an, vom regăsi și ministerul pentru românii din afara frontierelor, iar, din anul 2025, diaspora românească va avea o legătură instituțională directă și eficientă cu Guvernul de la București. Cred cu putere că acestea sunt măsurile pe care le așteaptă românii din diaspora de la clasa politică din România, de la partidele democratice, și nu manipulările sau dezinformările pe care le răspândesc formațiunile extremiste în comunitățile de români din străinătate”.
Suport financiar pentru mediul de afaceri și transportatori
”Sunt două măsuri care arată că Ministerul Finanțelor se concentrează să ofere sprijin eficient și direct pentru mediul de afaceri. Aceste acțiuni arată că nu venim doar cu declarații de intenție, ci reflectă hotărârea noastră de a stimula și susține dezvoltarea antreprenoriatului în România”, a declarat ministrul liberal Marcel Boloș. Beneficiarii pot depune cereri până la data de 30 iunie 2024, iar plățile se vor efectua până la finele lui 2025. De asemenea, vor fi sprijiniți și peste 4.000 de transportatori români prin compensarea creșterii prețului la combustibil. Bugetul schemei de ajutor de stat este de 180 de milioane de lei.
Sursa: Incisiv de Prahova